Auto zoom w Safari

Programiści przeglądarki internetowej Safari zaprogramowali dość nieoczekiwaną funkcjonalność dla użytkownika iPhone. Otóż w polach formularza jeśli zastosowana będzie czcionka mniejsza niż 16px to Safari będzie takie pola automatycznie powiększać. Oczywiście powiększa całą stronę co nie zawsze korzystnie wpływa na ogólny wygląd i działanie tejże. Funkcjonalność zapewne robiona dla ułatwienia wypełniania pól formularza, ale różnie to bywa z użytecznością tego rozwiązania. A dla webmastera nie znającego przyczyny takiej akcji może to być niezła niespodzianka i kilka godzin szukania rozwiązania dla tej sytuacji.

A tak jak wcześniej wspomniałem najprościej dla pól typu input, select dać font o rozmiarze minimum 16px i sprawa załatwiona. Oczywiście sytuacja dotyczy strona mobilnych dla iPhona. Przy normalnej szerokości okna przeglądarki nie występuje to działanie.

Natomiast jeśli jednak z jakiś przyczyn nie chcemy dawać takiego rozmiaru czcionki w tych polach to można to obejść w dość drastyczny sposób i zablokować powiększanie strony wpisem w metatagach. Drastyczne, bo są użytkownicy którzy lubią sobie powiększyć stronę z różnych powodów, a przy takiej blokadzie tego nie będą mogli zrobić 🙂

Ewentualnie można dodać do tego działanie JavaScript i ten wpis dodawać tylko w momencie wypełniania formularza.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
© 2022 Tworzenie stron www - webmasterstwo - porady | WordPress Theme: Annina Free by CrestaProject.