Problem z działaniem scrollTop

Metoda scrollTop() z biblioteki jQuery jest wykorzystywana do przewijania zawartości strony lub też ewentualnie jakiegoś jej elementu. Za jej pomocą można także pobrać wartość o jaką przewijamy daną zawartość. Jednak może się zdarzyć, że w żaden sposób nie chce to działać.

Co zrobić jeśli nie dostajemy żadnych błędów a metoda uparcie nie działa? Otóż chodzi o to, że element który ma być przewijany nie może mieć wartości height ustawionej na 100% w CSS. Czyli jeśli chcemy zapanować nad cała stroną, to na pewno nie można ustawiać dla body, html height:100%. Można ewentualnie ustawić min-height:100% jeśli jest taka konieczność.

Jak to sprawdzić? Najlepiej to w ramach testu sprawdzić co zwraca metoda scrollTop przy przewijaniu strony. Jeśli będzie zawsze zero mimo że strona jest przewijana to z dużym prawdopodobieństwem jest wyżej opisany problem.

Przykładowy kod na testowanie tej metody:

I teraz do elementu z id=”info” będzie przekazywana informacja o ile px przewinięta została strona, o ile wszystko działa prawidłowo.

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] Może się zdarzyć, że będzie problem i pomimo przewijania strony posty się nie wczytują, a błędów żadnych nie wyrzuca JavaScript. Wtedy warto się zapoznać z tym artykułem o scrollTop. […]

© 2022 Tworzenie stron www - webmasterstwo - porady | WordPress Theme: Annina Free by CrestaProject.