Cold Turkey i hosts

Całkiem przypadkowo wpadłem w sidła programu Cold Turkey i przez tą niefortunną wpadkę straciłem masę czasu. Dlatego też powstał ten wpis, bo może komuś się mogą przydać moje doświadczenie i uchroni przed jego niebezpiecznym działaniem.

Program sam w sobie oferuję ciekawą możliwość jakby od górnego blokowania rozpraszających nas programów lub stron, które to równocześnie zabierają nam czas. Także teoretycznie dzięki niemu moglibyśmy odzyskać czas, który poświęcimy na coś cenniejszego, niż na przykład przewijanie FB. Instalujemy program i blokujemy to co jest tylko naszą rozrywką, a poświęcamy temu zbyt wiele czasu. To dotyczy oczywiście ludzi, którzy pracują na komputerze i nie mają na tyle samodyscypliny, aby samodzielnie ograniczyć te rozrywki 🙂

No ok, ale nie doszedłem do tego etapu, bo po zainstalowaniu okazało się że razem z tym wątpliwej jakości programem instaluje się inny… WinPcap to program, który nam się zainstaluje dodatkowo. Nie wiem w jakim celu, ale jest on dość niebezpieczny, bo pozwala na bardzo dużą ingerencję w nasz system z zewnątrz. Można między innymi za jego pomocą śledzić nasze ruchy i poczynania w Internecie. Nie wiem czy taki jest jego cel, ale na wszelki wypadek nie należy go instalować w systemie. A jeśli jest już to należy go niezwłocznie odinstalować.
Tak więc podjąłem próbę… właśnie! Niestety normalne odinstalowanie Cold Turkey też nie wchodzi w grę. Nie wiem, może u mnie był jakiś konflikt. Nie mogłem go odinstalować i dostawałem tylko komunikat aby kontaktować się z wytwórcą tego oprogramowania.
Na szczęście samo odinstalowanie felernego WinPcap nie stanowi problemu i odinstalował się szybko. Pozostał Cold Turkey i musiałem znowu spędzić ileś czasu, aby wyśledzić co też za zmiany porobił i co trzeba usunąć. Z dużą pomocą przyszedł program Uninstall Tool. Rewelacyjny w takich przypadkach. Przy jego pomocy usunąłem wszystkie pliki i wpisy w rejestrze. Choć jak się okazało po niedługim czasie nie wszystkie, bo zdążył mi zablokować stronę FB. Strata może nie
wielka, ale czasem wolałbym skorzystać z tego portalu 🙂

Tak więc po kolejnych poszukiwaniach odkryłem, że jest taki pliczek w systemie, gdzie można wpisywać nazwy stron, które chcemy zablokować. Te plik znajduje się w katalogu:

i nazywa się hosts

Tam też znalazłem wpisy z programu Cold Turkey blokujące FB. I właściwie na tym skończyła się moja przygoda z tym programem, który miał dla mnie odzyskać czas, a zrobił dokładnie odwrotnie. Nie polecam! Choć czegoś nowego się dowiedziałem i blokować strony mogę już sam bez dodatkowych dziwnych programów.
Wpisy w hosts robi się dość prosto. Ważne jest aby go otwierać z poziomu Administratora w notatniku.
Każdą stronę do zablokowania wpisujemy w osobnej linii. Przykładowo jak chcemy zablokować FB to wpisujemy:

i na wszelki wypadek można jeszcze:

Cyfry oznaczają adres IP na jaki przekieruje stronę wpisaną obok. W tym przypadku adres FB przekierowuje na lokalny adres czyli nigdzie 🙂

W ten prosty sposób można blokować niebezpieczne strony, aby nie miały dostępu do naszego komputera i w drugą stronę.

Tutaj możecie pobrać plik HOSTS z listą niebezpiecznych adresów i blokowaniem popularnych reklam 🙂 Oczywiście trzeba usunąć z niego rozszerzenie txt lub też po prostu skopiować zawartość do naszego systemowego pliku hosts.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
© 2022 Tworzenie stron www - webmasterstwo - porady | WordPress Theme: Annina Free by CrestaProject.