Zablokować dostęp do Internetu dla programu

Czasem zachodzi potrzeba zablokowania dostępu do Internetu dla jakiegoś programu. Prawdopodobnie są jakieś programy typu firewall umożliwiające w dość prosty sposób blokowanie, ale można to zrobić także z poziomu narzędzi dostępnych normalnie w Windows.

Uruchamiamy program: Zapora systemu windows > ustawienia zaawansowane.

Klikamy po lewej stronie na: Reguły przychodzące

Następnie klikamy na: Nowa reguła i wybieramy z opcji Program i klikamy Dalej

Teraz trzeba odszukać w katalogu w którym jest zainstalowany program plików z rozszerzeniem EXE. Jeśli nie wiemy który łączy się z Internetem niestety trzeb przygotować listę wszystkich plików z katalogu w którym jest zainstalowany program i każdemu z nich zrobić taką regułę.

Tak więc znajdujemy ścieżkę do programu (pliku) EXE i klikamy Dalej.

Wybieramy opcję Zablokuj połączenie i klikamy Dalej.

W następnym kroku klikamy Dalej przy wybranych wszystkich opcjach.

I na koniec doszliśmy do kroku, gdzie trzeba nazwać tą regułę. Najlepiej coś w stylu Blokuj i jakaś nazwa programu. Nazwy mogą się powtarzać i nie mają wpływu na działanie reguły, ale może być potrzeba w przyszłości odnalezienia tej reguły 🙂 Po wpisaniu nazwy klikamy Zakończ i reguła gotowa.

Po dodaniu reguł każdej z osobna dla każdego programu trzeba to będzie jeszcze powtórzyć dla reguł wychodzących. Także klikamy na: Reguły przychodzące i powtarzamy całą operację jaka robiliśmy dla przychodzących.

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
© 2022 Tworzenie stron www - webmasterstwo - porady | WordPress Theme: Annina Free by CrestaProject.